+420 737 421 688 info@dietafit.cz
Menu
0
Košík

Keto NUVYS | NUVYS

 Naše společnost NUVYS FOOD s.r.o. na základě požadavků našich zákazníků připravuje KETO NUVYS stravu v široké sortimentu, který uspokojí i nejnáročnějšího zákazníka.

NÁŠE VYJÍMEČNOST

Vývoj Našich proteinových jídel je zaměřen na zvýšený obsah minerálů a vitamínů.
Ke zdravé redukci neodmyslitelně patří kvalitní kloubová výživa s naší výroby ARTRO GOLD, která je složena z 15 aktivních látek.
Naše přípravky se zaměřují také na zlepšení imunitního systému.

KETO NUVYS

Ketonová neboli Keto dieta je založena na příjmu speciálně upravených nízkosacharidových a vysokoproteinových jídel. Většina potravin obsahuje nadměrné množství sacharidů nebo cukrů a naše tělo není schopné za den takové množství přijaté energie zužitkovat. Nevyužitá energie se poté ukládá do tukových zásob a přibíráme na váze. Podstatou keto diety je omezit příjem sacharidů na minimum, omezit přísun tuků a zvýšit přísun bílkovin a vlákniny. Tělo se dostane do stavu tzv. ketózy. V tomto stavu dochází k tvorbě energie z vlastních tukových zásob a vy tak hubnete!

Na začátku ketogenního dietního programu tělu trvá až 4 dny, než začne využívat tukové zásoby jako zdroj energie místo sacharidů. Nesmíte se nechat v prvních dnech odradit! Během začátku diety se můžete cítit unavení a bez energie, po 4 dnech tato únava odezní a Vaše tělo začne spalovat tukové zásoby. Během ketózy bude mít stálý přísun energie z tuků.

Jak si ověřit, jestli už jste v ketóze?

Až se vaše tělo dostane do ketózy, začnou vám ubývat kilogramy, centimery a budete se cítit plní energie, nebudete mít hlad ani chutě na sladké! Během prvních 4 dnů je velmi důležité odolat chutím na sladké.

Pokud si stále nejste jistí, jestli se vaše tělo dostalo do ketózy, můžete si v lékárně koupit proužky na měření ketonů v moči, např. KetoPhan. Když je vaše tělo v ketóze, budou se z moči vylučovat ketony. Proužek zrůžoví či zfialoví.

Výhody keto diety

rychlé a viditelné výsledky
žádné hladovění – jíte 5x denně
nemusíte cvičit
zlepšení pleti
odstranění celulitidy
detoxikace
bez jo-jo efektu
snížení hladiny cukru v krvi
naučíte se správnému životnímu stylu (pravidelný jídelníček, zdravá a chutná jídla, menší porce)
snížení hladiny špatného (LDL) cholesterolu a zvýšení hladiny dobrého (HDL) cholesterolu
snížení rizika kardiovaskulárních onemocnění
snížení chuti na sladké

Pro koho není keto dieta vhodná

děti a mladiství do 18-ti let
lidé s alergiemi na některé suroviny v produktech KETO NUVYS
lidé s poruchami příjmu potravy – anorexie, bulimie
lidé s různými onemocněními srdce, infarkt myokardu, angina pectoris
lidé po mozkové příhodě
lidé s onemocněním ledvin nebo jater
lidé trpící vážnými psychiatrickými onemocněními

Jak vlastně keto dieta probíhá?

Skládá se ze 3 fází. Rozdíl mezi jednotlivými fázemi je v počtu proteinových jídel KETO NUVYS za den. V první fázi dochází ke kompletnímu nahrazení běžné stravy našimi speciálními jídly, přijímáte 5 jídel denně. Tato fáze trvá 4-8 týdnů (dle množství kil, které chcete shodit).

Ve 2. a 3. fázi pak postupně zapojujete i běžná jídla do svého jídelníčku, aby si tělo pomalu zvyklo na příjem tuků a sacharidů a nedocházelo k vytvoření nežádoucího jo-jo efektu.

Co je nutné dodržovat?

pitný režim: nejméně 2 – 3 l neochucené neperlivé vody, zeleného nebo černého neslazeného čaje, v 1. fázi se vyvarovat i vodě s citrónem (od 2. fáze pak povolena)
pravidelnost: mezi jednotlivými jídly si nechte odstup 3 hodiny, první jídlo si dejte půl hodiny po probuzení a poslední jídlo nejpozději 2 hodiny před spaním.
konzumace zeleniny: v průběhu celé diety je důležité kromě dietních jídel přijímat také zelenou zeleninu. Zelenina obsahuje vlákninu, která vám dodá pocit sytosti. Pro každou fázi je pak uveden seznam povolené zeleniny. Množství konzumované zeleniny by se mělo denně pohybovat kolem 200 g denně.

Čemu se vyvarovat?

Ketóza je velmi citlivá na sacharidy a cukry. Pokud přijmete větší množství sacharidů nebo cukrů, a to i v podobě rohlíku, piva, dortu...atd, ketóza se vyruší a trvá 2 – 3 dny, než se do ketózy opět vrátíte.

Je nutné vyvarovat se slazeným nápojům, cukru, alkoholu, sladkostem, chipsům, uzeninám, slaným tyčinkám..., apod. V 1. fází se nesmí přijímat ani některé druhy zeleniny, ani přílohy jako rýže nebo brambory. Seznam povolených surovin je vždy uveden pod jednotlivými fázemi diety.


1. FÁZE = Rychlé hubnutí

Délka fáze: 8 týdnů

V první fázi jíte 5x denně jídla KETO NUVYS. V této fázi dochází k rapidnímu omezení sacharidů a cukrů, aby se Vaše tělo dostalo do stavu tzv. ketózy a začalo samovolně spalovat vlastní tukové zásoby jako zdroj energie. KETO NUVYS jídla jsou nutričně navržena tak, aby Vás zasytila a dostala do ketózy, kde dochází k rychlému úbytku na váze. Je důležité nejíst jiné potraviny než níže uvedené, aby došlo ke spalování tuků a aby šla váha dolů.

První fáze trvá 8 týdnů, dle požadovaného úbytku na váze. Jídla KETO NUVYS můžete jakkoliv kombinovat. Krom dietních jídel a pitného režimu je také důležité přijímat 200 g zelené zeleniny denně.


2. FÁZE = Stabilizace

Délka fáze: 4 týdny

Ve druhé fázi dochází k postupnému začleňování běžných potravin do jídelníčku. Jedno dietní jídlo KETO NUVYS je nahrazeno proteinovým jídlem z níže uvedeného seznamu. Jezte 3 – 4 dietní jídla KETO NUVYS + 1x – 2x denně proteinové jídlo. Doporučujeme nahradit oběd nebo večeři. Postupné vracení běžných jídel zaručí, že nenastane nežádoucí jo-jo efekt. Kdyby došlo k ukončení diety již po první fázi, tak tělo začne produkovat hromadně inzulin z každého sacharidového jídla a tím pádem dojde k rychlému přibrání na váze (jo-jo efekt).


3. FÁZE = Fixace

Délka fáze: 4 týdny

Tato fáze je pro udržení postavy po hubnutí, aby se Vám kila opět nevrátila pomocí jo-jo efektu.

Doporučujeme 2-3 jídla denně nahradit jídly KETO NUVYS. Jaká jídla nahradíte, je už na Vás. Pokud si chcete udržet postavu po hubnoucím plánu, je důležité upravit stravovací návyky. Nejdůležitější je omezit přísun jednoduchých cukrů. Cukr se velmi rychle přemění na energii a pokud tuto energie nevyužijete např. při sportu, uloží se do tukových zásob. Doporučujeme také omezit „bílé sacharidy" – brambory, těstoviny, rýži, pečivo. Tyto sacharidy mají vysoký glykemický index (= rychlost přeměny na energii) a nevyužitá energie z těchto potravin se také uloží do těla v podobě tuku.


Jídelníček s produkty KETO NUVYS

Snídaně: kaše / palačinka
Svačina: koktejl
Oběd: polévka / libové maso + salát
Svačina: koktejl
Večeře: omeleta / polévka / palačinka / salát s vajíčkem

Produkty KETO NUVYS můžete jakkoliv kombinovat.

Povolené potraviny při keto dietě: zelená zelenina (špenát, brokolice, hlávkový salát, ½ avokáda, zelí, olivy, okurka). Něco na zub od 2. a 3. fáze: 30 g oříšků (mandle, vlašské ořechy, pekanové ořechy, lískové ořechy) / 1-2 čtverečky 90% hořké čokolády.

Zakázané potraviny při keto dietě: ovoce, pečivo, brambory, rýže, těstoviny, dorty, sladké, zmrzlina.

Během prvních pár dnů budete mít chutě na sladké, jelikož se tělo adaptuje na spalování tuků. Je důležité odolat a vydržet v hubnoucím programu KETO NUVYS, aby se dostavil požadovaný výsledek. Jakmile se Vaše tělo adaptuje, chutě zmizí.

Copyright © NUVYS NUTRITION s.r.o. | Ochrana osobních údajů | Obchodní podmínky Vyrobilo studio Orbinet s.r.o.